Відкритий прикус 32 зубів- стадії, ознаки, лікування
- Відкритий прикус
- Лицеві ознаки відкритого прикусу
- Чому розвивається відкритий прикус
- Ще деякі нюанси лікування відкритого прикусу
- Види відкритого прикусу
Відкритий прикус
Варіантів неправильного прикусу безліч — і відкритий прикус є одним з них.
Виглядає це так, ніби верхня щелепа розташована як би дугою по відношенню до нижньої — повного змикання зубів не відбувається.
Одночасно з цим:
- не замикаються губи;
- пацієнт не може нормально дихати
- складніше говорити і приймати їжу.
Таке розташування щелеп і проблеми з диханням відображаються і на слизовій ротової порожнини — в роті постійно сухо, що викликає дискомфорт і певні проблеми зі здоров'ям.
Залежно від того, де локалізується проблема, виділяють передній відкритий прикус і бічний відкритий прикус — відповідно, щілини будуть знаходитися попереду або збоку.
Проблема проявляється самостійно або комбінується з іншими варіантами неправильного прикусу — дистальним, мезіальним.
Фото. Діагностичний етап лікування, прейскурант стоматології ЛюміДент.
Лицеві ознаки відкритого прикусу
Відкритий прикус дає певні відхилення і симптоми, які добре видно на обличчі:
- У дитини або дорослого буде подовжена нижня частина обличчя, скошене підборіддя;
- Оскільки верхня губа змикається з нижньою, вона активно не працює, тому виглядає млявою, більш коротшою, аніж потрібно;
- Язик дещо виступає і залишається між зубними рядами, під губою видно край верхнього ряду.
Якщо пацієнт усвідомлює, що виглядає не так, як інші, і йому дискомфортно через це, він намагається закрити рот, сильно стискаючи губи. У цьому випадку він відчуває ще й напруженість в м'язах обличчя, що з часом тільки посилює проблему.
Відкритий прикус у дитини або дорослого — це як функціональні, так і естетичні порушення, тому проблема вимагає обов'язкового вирішення.
Наслідки відкритого прикусу дуже небажані, тому не варто затягувати відвідування лікаря — як тільки проблема виявилася, знадобиться консультація.
Чому розвивається відкритий прикус
У такого відхилення не одна причина, їх багато — від токсикозу під час вагітності до інфекційних захворювань, перенесених матір'ю.
Але суть в тому, що при таких проблемах страждають не стільки самі зуби, скільки кістки черепа, які проявляють нестабільність: за рахунок цього щелепа шукає додаткову опору.
Дитина починає смоктати палець, не може обійтися без соски, постійно щось підкладає між двома щелепами — і щілина в цьому випадку зростає.
Такий взаємозв'язок з кістками говорить про те, що найбільш ефективно відкритий прикус у дитини або дорослих лікується за участю остеопата і інших лікарів, які займаються кістковою системою.
Але і стоматологи роблять свій внесок: для них це складне завдання, яке вимагає максимально сучасних і ефективних знань, великого досвіду.
Фото до і після лікування відкритого прикусу в нашій клініці.
Ще деякі нюанси лікування відкритого прикусу
Практика показує, що в багатьох випадках лікування відкритого виду прикусу виключно брекетами в Києві не дає належного результату.
Секрет тут в тому, що якщо першопричина лежить в кістках черепа або в іншому місці, рано чи пізно зуби знову «уїдуть» назад, вгору.
Ускладнюється ситуація ще й тим, що за рахунок вертикального розташування проблеми немає на сто відсотків ефективних апаратів, які дозволять закріпити і утримати отриманий результат.
Це кардинально відрізняє відкритий прикус від будь-яких інших видів неправильного прикусу — тому відсоток успішного лікування в багатьох клініках такий маленький.
Якщо ж враховувати початкову причину проблеми, заручатися допомогою інших лікарів, які пов'язані з цією причиною, то результат буде отримано.
Лікування відкритого прикусу у дорослих і дітей — це непросто, вимагає багато часу і зусиль, але результат того вартий.
Найефективніше вирішуються ситуації, коли лікування було розпочато раніше: тобто з дитячого віку, доки організм легко адаптується і кістки ще ростуть, вони більш рухливі.
Важливий тут і психологічний аспект: якщо почати лікування в дитинстві, то результат буде отримано до того моменту, як дитина почне усвідомлювати, що вона негарна, не така, як усі.
Види відкритого прикусу
Ми вже сказали, що аномалія локалізується спереду (найчастіше) або з боків, але є й інша класифікація відкритого прикусу, яка говорить нам про ступінь проблеми. Всього цих ступенів три:
- Перша передбачає, що щілина має розмір до п'яти міліметрів — контакту щелеп немає на рівні іклів і різців.
- При другому ступені відстань від нижньої до верхньої щелепи вже становить від п'яти до дев'яти міліметрів — змикання не відбувається вже на рівні премолярів.
- Якщо у пацієнта спостерігається третя ступінь, то щілина вже більше дев'яти міліметрів, контакт зубів відсутній на рівні премолярів і перших молярів.
Така патологія, як відкритий прикус, не може лікуватися методом перебору або за допомогою стандартних рішень.
Фото. Ортодонт (Київ) Коржев Р.В. з пацієнткою.
Хороший лікар чудово розуміє, що і з якої причини він робить, якого результату хоче добитися — ось чому для виправлення аномалії такого типу пацієнти звертаються в Люмі-Дент.
Лікування відкритого прикусу в наших клініках починається з ретельного обстеження — якщо є необхідність, залучаються лікарі інших спеціальностей, ми даємо рекомендації з приводу того, до кого звернутися, щоб отримати результат.
Фахівці мережі стоматології Люмі-Дент займаються складними випадками, постійно знаходяться в контакті з пацієнтами і пропонують тільки ефективне рішення проблеми.
Відкритий прикус у дитини або у дорослого — це не вирок, а аномалія, яка виправляється, і для цього є всі шанси. І якщо подивитися картинки відкритого прикусу з результатами «до і після», це стає очевидним висновком.
Скільки коштує поставити елайнери - можна дізнатись за вказаним посиланням.
Ціна пластини на зуби для виправлення відкритого прикусу - присутня за позначеним посиланням.
Запишіться на безкоштовну консультацію!