8:00 - 21:00
ua
3887

Види порушення прикусу зубів

Дивіться відео з нашими ортодонтами
Зміст:
  • Чим небезпечний порушений прикус
  • Що таке порушений прикус зубів
  • Як вирівняти порушений прикус зубів у дорослих
  • Як лікувати порушений прикус зубів
  • Як вирівняти порушений зубний прикус
  • Лікування порушеного прикусу - відгуки

У вкрай рідкісних випадках зустрічається ідеально правильний, сформований природою нормальний зубний прикус.

В більшості випадків спостерігаються ті чи інші порушення прикусу, які можуть спричиняти певний дискомфорт, і потребують стоматологічного лікування.

Чим небезпечний порушений прикус

Іноді відхилення мають незначний характер і ніяк не впливають на якість життя людини. В запущених випадках для того, щоб вирівняти порушений прикус зубів у дорослого – може знадобитися тривале носіння брекет-систем, і навіть хірургічне втручання.

Винятково під час огляду досвідченим і висококваліфікованим лікарем ортодонтом і якісної рентгенологічної діагностики - можна точно встановити, чи потрібна пацієнтові будь-яка корекція порушення прикусу.

До певного моменту порушений прикус у дітей може себе ніяк не проявляти, якщо тільки він не вирізняється яскраво вираженим естетичним дефектом. Однак по мірі дорослішання в дитини з неправильним прикусом зубів:

  • підвищується тиск на обидві щелепи;
  • росте ризик руйнування зубів;
  • порушується естетика;
  • з'являються дефекти мовлення;
  • виникають труднощі в процесі жування.

Фото порушення прикусу, до і після лікування.

Порушений прикус зубів фото Люмі-Дент

Що таке порушений прикус зубів

Це не нормальне співвідношення верхнього та нижнього зубних рядів, а також окремих зубів - між собою.

Порушення прикусу - це патологія розвитку зубощелепного апарату, при якому:

  • немає максимального змикання зубів між собою;
  • є порушення естетики;
  • знижена ефективність жування;
  • порушене функціонування організму в цілому.

Порушення прикусу - це набір ознак і симптомів, які характеризують патологічний розвиток щелеп і зубів, і їх неправильне співвідношення між собою.

Деякі симптоми порушення прикусу зубів цілком реально помітити самостійно:

  • щелепи, що сильно виступають;
  • некоректне розташування зубних рядів;
  • скупченість зубів, викривленість;
  • досить широкі міжзубні проміжки.

Фото. Елайнери (капи) на моделі щелеп.

Порушення прикусу зубів фото Люмі-Дент

Вирівняти порушений прикус зубів бажано не тільки з естетичних міркувань.

Виправляти порушення прикусу зубів необхідно для того, щоб не допустити формування цілого букету ускладнень: розвитку пародонтозу, стирання емалі, розхитування і видалення зубів, утворення карієсу.

Також варто згадати про такі серйозні наслідки порушеного прикусу зубів, як:

  • порушення дикції;
  • викривлення пропорцій обличчя;
  • різкі клацання, що з'являються під час відкривання і закривання рота;
  • погане пережовування їжі;
  • ускладнене дихання.

Також при неправильному прикусі спостерігається некоректне змикання верхніх і нижніх зубів. Важливо відмітити той факт, що сам характер порушення зубного прикусу може з віком змінюватися.

Наприклад, в певний момент життя нижня щелепа при дорослішанні дитини може раптом різко висунутися вперед.

Фото - лікування порушення прикусу брекетами.

Порушений прикус зубів фото Люмі-Дент

Чим раніше дорослий пацієнт або батьки звернуться до стоматолога лікувати порушений прикус у дитини, тим менше вірогідностей розвитку ускладнень, і тим менш тривалим буде сам курс лікування.

5 ключових етапів формування прикусу зубів

Виділимо п'ять ключових етапів розвитку прикусу, кожен з яких має свої особливості і супроводжується конкретними проблемами щелепно-лицьової системи:

Первинний

формується з самого народження і триває до 6-7 місяців.

Тимчасовий

У цей час у дитини (приблизно до трьох-чотирьох років максимум) зазвичай відбувається прорізування всіх тимчасових зубів.

Третій (підготовчий)

В цей етап діти починають особливо активно рости, у них швидко прорізуються всі зуби і ростуть щелепи.

Змішаний

Приблизно з шести до дванадцяти років відбувається активний ріст щелепної системи. До 12 років уже повністю прорізуються постійні зуби.

Остаточний

До шістнадцяти років в дорослої людини остаточно формується правильний прикус, і відбувається повна зміна тимчасових зубів на постійні.

 

Як вирівняти порушений прикус зубів у дорослих

Сучасні методики і техніки в галузі стоматологічної практики роблять процес вирівнювання нерівного прикусу досить швидким і доступним пацієнту будь-якого віку.

Фото. Керамічні брекети для отримання правильного прикусу в нашого клієнта.

Неправильний прикус зубів у дорослого фото Люмі-Дент

Дорослим пацієнтам для вирівнювання поганого прикусу доведеться запастися терпінням, тому що в них вже відбулося повне формування щелепних кісток, сформувалися певні звички (функції мовлення, жування, дихання і т.п.).

Ми рекомендуємо батькам з найбільш раннього віку показувати дитину лікарю, і уважно відстежувати всі зміни в процесі формування зубів.

Як лікувати порушений прикус зубів

Брекет системи нового покоління, капи, елайнери, інші розробки сучасної ортодонтії, а також вініри – дозволяють повністю вирішити проблему порушення зубного прикусу в максимально стислі терміни. 

Що таке елайнери - читайте за вказаним посиланням.

Ціна елайнерів доступна за вказаним посиланням.

Ціла низка наявних конструкцій дає можливість лікарю спільно з пацієнтом підібрати найбільш оптимальний і ефективний для нього варіант.

Що таке капи для зубів - можна дізнатися за позначеним посиланням.

В багатьох досі присутній стереотип, що брекети – це потворні, громіздкі та незручні конструкції. Поспішаємо Вас запевнити, що стоматологія неухильно розвивається в останні роки і здатна запропонувати на сьогоднішній день цілий ряд пристроїв, які відрізняються не просто високою ефективністю, естетичністю, але і зручністю.

Сучасні брекет-системи, ортодонтичні капи, елайнери в більшості випадків розроблені так, що зовсім непомітні для оточення.

Конструкції підбираються і підганяються ортодонтом так, щоб пацієнт не відчував ніякого дискомфорту в процесі носіння, і швидше отримав правильний прикус зубів.

Кожна брекет-система відрізняється естетичними аспектами і призначенням.

Фото - ортодонт Коржев Р.В. з пацієнткою.

Порушення прикусу зубів фото Люмі-Дент

Найбільш відомими й затребуваними конструкціями, щоб вирівняти порушений прикус дорослим - в усьому світі як і раніше залишаються брекети.

Вони найбільш ефективно справляються з багатьма порушеннями, і допомагають вирівняти зубки дорослим і підліткам у віці від 12-13 років.

Капи та елайнери при всіх їх перевагах підходять далеко не в кожному випадку, і використовуються частіше для закріплення результатів лікування брекетами.

Брекет-система – це спеціальне пристосування, що складається з:

  • пластинок,
  • замочків,
  • пазів,
  • спеціальної ортодонтичної пружинки і дуги, яка під тиском допомагає вирівняти зуби, забезпечуючи їх правильне положення.

На даний момент існує величезна кількість брекет-систем, які відрізняються матеріалами, якістю, показаннями і термінами носіння.

Мікроімплант в ортодонтії дуже корисний у складних випадках, мікро-гвинт служить опорою, завдяки якій дія брекетів спрямовується більш точно.

Коротко про найпопулярніші брекет-системи

Фото - лікування керамічними брекетами.

Порушений прикус зубів фото Люмі-Дент

  • Металеві брекети вважаються класичним і найдоступнішим видом, щоб ефективно вирівняти зуби, забезпечуючи довгостроковий результат. Серед деяких недоліків цього виду можна згадати невисоку естетичність і досить тривале звикання пацієнта до конструкції.
  • Лінгвальні брекети вважаються чудовим видом брекет-систем. Вони непомітні, оскільки кріпляться з внутрішньої сторони зубів. Відрізняються надтонкою товщиною пластинок, швидким звиканням і високим рівнем комфорту.
  • Скоби на зуби виготовляються виключно з урахуванням усіх індивідуальних особливостей пацієнтів і допомагають лікувати і вилікувати навіть найбільш запущені випадки зубного змикання в людини. 

Усі пластинки насаджують на особливий клей, після чого лікар фіксує і активує спеціальну ортодонтичну дугу.

Як вирівняти порушений зубний прикус

Ми пропонуємо тільки передові, безпечні, ефективні і найбільш оптимальні методики – як вилікувати порушення прикусу брекетами, або іншими технологіями.

Наша команда фахівців завжди підбере для Вас найбільш оптимальне ортодонтичне лікування порушеного прикусу, з урахуванням Ваших індивідуальних особливостей і можливостей.

Ми гарантуємо підбір високоякісних брекет-систем, кап, елайнерів, пластинок для зубів, і надання професійної допомоги в отриманні нормального зубного прикусу.

Скільки коштують пластинки на зуби - можна дізнатись за вказаним посиланням.

Лікування в наших клініках стоматології Люмі-Дент завжди виправдовує себе високим професіоналізмом наших лікарів, рівнем сервісу і застосовуваними технологіями.

Лікування порушеного прикусу - відгуки

Наші пацієнти залишили безліч коментарів та відеовідгуків у розділі сайту «ВІДГУКИ стоматології», які допоможуть Вам докладніше познайомитися з нашим персоналом і отримати уявлення про рівень лікування зубного прикусу.

Щоб прибрати будь-яке порушення прикусу, запишіться зараз в клініки Люмі-Дент в Києві, на безкоштовну консультацію!

Прийом ведуть
Поширені запитання та відповіді
Чи можна ставити імпланти при порушеному прикусі?

Неправильний прикус не є перешкодою для встановлення зубних імплантів. Однак все ж рекомендується ставити імпланти після або під час виправлення порушень прикусу.

Який найбільш оптимальний вік для виправлення прикусу у дітей?

Найбільш ефективним для ортодонтичного лікування вважається період від 10 до 12 років, в момент остаточного формування постійного прикусу.

В цей час присутні вже практично всі зуби, з іншого боку - кісткова тканина щелеп ще незріла і податлива, і зубні ряди рухаються брекетами дуже легко.

Але вищевикладена інформація не говорить про те, що дитину не треба показувати лікарю ортодонту до цього терміну.

Насправді перший візит до стоматолога ортодонта має бути вже в 2-3 роки.

До чого призводить порушений прикус?

Чим небезпечні порушення прикусу:

  • Погіршення пережовування їжі - призводить до хронічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту - гастриту, панкреатиту, дуоденіту, холециститу;
  • Множинний карієс;
  • Погана дикція;
  • Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба;
  • Системне захворювання зубів і ясен - пародонтит;
  • Психологічна травма через поганий зовнішний вигляд.
Дата публікації: 04.01.2019
Дата редагування: 11.09.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
3 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію