8:00 - 21:00
ua
4021

Скрип зубами вночі
Як перестати скрипіти зубами

Зміст:
  • Скрегіт зубами уві сні
  • Що таке бруксизм
  • Які наслідки бруксизма зубів
  • Цікаві факти про бруксизм
  • Класифікація та причини бруксизма
  • Нічний скрегіт зубами уві сні
  • Стоматологічні ризики
  • Діагностика бруксизма
  • Лікування бруксизма - як лікувати і чим вилікувати
  • Поетапне лікування бруксизма - чим лікувати і як вилікувати
  • Капи від бруксизму і скрипу зубів
  • Переваги звернення до нас через скрипу зубів
  • Лікування бруксизма в Києві

 

У цій статті розповімо:

  • Що таке бруксизм зубів і нічний скрегіт?
  • Чому люди скриплять зубами уві сні?
  • Що робити при бруксизмі?
  • Як лікувати бруксизм у дорослих людей? 
  • Які бувають види скреготу або скрипу?
  • Чому головне лікування зубного скреготу - це капа від бруксизма?

Буде цікаво.

 

Скрегіт зубами уві сні

Перша згадка терміна «бруксизм» відноситься до 1938 року, це слово має грецьке походження (від ін. Грец. Βρυγμός) і дослівно перекладається як «скрегіт або скрип зубами».

Бруксизм, або скрегіт зубами уві сні - наголошується у багатьох людей незалежно від їхнього віку, при цьому помітно знижуючи якість життя, а також представляючи чимало труднощів в лікуванні.

Бруксизм це фото Люмі-Дент

Більшість людей не помічають неконтрольований скрегіт зубами уві сні. Багато хто зовсім не звертає особливої уваги на те, що скрипить зубами вночі, сприймаючи бруксизм як цілком природний вираз негативних емоцій

На жаль, іноді скрегіт зубами уві сні або причини бруксизма досить часто ігноруються як самими пацієнтами, так і стоматологами, що призводить до досить значних пошкоджень, стирання зубів, зубної емалі.

Також скрегіт викликає порушення естетичного вигляду і наступні складності при необхідності протезування.

Звичайно, якщо скрегіт зубами в нічний або в денний час турбує Вас лише час від часу - не варто відразу панікувати, але в разі регулярного прояву ознак бруксизма - ми наполегливо рекомендуємо звернутися для лікування скрипу до каліфіцірованного стоматолога.

Лікар допоможе вчасно вилікувати бруксизм, і запобігти серйозних ушкоджень зубних тканин від нічного скрипу зубами.

Скрегіт зубами фото Люмі-Дент

Тут вкрай важливо розуміти, що бруксизм (відомий також як феномен Каролі) - це серйозне стоматологічне захворювання, скрип зубами уві сні вимагає консультації та лікування у фахівця.

Мережа клінік «Люмі-Дент» щорічно вдосконалюється, розширює спектр наданних стоматологічних послуг, застосовуючи не тільки самі інноваційні технології лікування скрипу, а й опановуючи все більш досконалими та ефективними методиками виявлення перших ознак бруксизму, і усунення проявів та наслідків скреготу зубами уві сні у дорослих і дітей.

Наші лікарі постійно освоюють нові вузькопрофільні спеціалізації, які стають просто необхідними для кваліфікованого лікування пацієнтів з бруксизмом.

Скреготіння зубами фото Люмі-Дент

Підхід до лікування бруксизма уві сні повинен бути, безумовно, системним і комплексним.

Якщо Ви помічаєте за собою скрип зубами уві сні - кращі стоматологи клінік Люмі-Дент в Києві проконсультують Вас по цьому питанню, і дадуть всі необхідні рекомендації для надійного і швидкого усунення причини бруксизму, скрипу, і будь-якого іншого дискомфорту.

На сьогодні у нас в штаті працюють професіонали найвищого рівня самих різних спеціалізацій: терапевти, гігієністи, пародонтологи, ортодонти, ортопеди, хірурги, імплантологи, а також лікарі гнатології. 

Що таке бруксизм

Бруксизм - це стан який характеризується мимовільними скороченнями м'язів жувального апарату, яке супроводжується скреготом зубів, але при цьому ніяк з самим процесом жування не пов'язані.

Які наслідки бруксизма зубів

В результаті розвитку бруксизма у пацієнта швидко стирається зубна емаль, спостерігається процес утворення карієсу, руйнування тканин періодонта, скрегіт також викликає порушення в області скронево-нижньощелепного суглоба.

Крім чисто стоматологічних проблем люди, які скриплять зубами, без кап від бруксизма погано висипаються вночі, прокидаються з головним і лицьової болем, загальною втомою.

Причина в тому, що при зубному скреготінні уві сні - до процесу залучаються м'язи шиї і вся підщелепна мускулатура.

Цікаво, що у лікарів різних спеціальностей є абсолютно різні думки про причини виникнення нічного скреготу зубами уві сні, про його трактування і методи лікування.

Скрегіт зубами вночі фото Люмі-Дент

Цікаві факти про бруксизм

Скрегіт зубів уві сні однозначно є медичною проблемою, бруксизм внесений до Міжнародної класифікації хвороб (МКБ 10) під індексом F45.8, в розділ з поведінковими розладами.

Синонімів бруксизма, що використовуються в сучасній медичній літературі, існує маса:

  • Оклюзійний невроз;
  • Парафункція жувальних м'язів;
  • Ефект Karolyi;
  • Одонтерізм;
  • Stridor dentum.

У лікарській практиці більше прижився все ж термін «бруксизм».

Бруксизм не слід плутати з кленчінгом - нерухомою напругою щелеп, яке часто спостерігається при зосередженні, виконанні важкої фізичної роботи.

Класифікація та причини бруксизма

Чому люди скриплять зубами уві сні? З'ясувати точну причину нічного зубного скреготу уві сні практично неможливо.

Зараз є дані, що несвідомий скрегіт зубами уві сні частіше зустрічається у чоловіків у віці 21-50 років. Хоча, за статистикою, до стоматологів частіше приходять жінки, які скриплять зубами.

Як лікувати бруксизм фото Люмі-Дент

Також дуже багато випадків бруксизма залишаються діагностованими - люди нерідко самі не знають про своє захворювання і лише через певний час помічають те, що у них через невиявлений нічний скрип сильно стираються різці та ікла, з'являються різні болі в області щелепно-лицьових м'язів.

Тож не дивно: адже за деякими оцінками, несвідоме зусилля жувальних м'язів при скрипі уві сні перевищує силу звичайних жувальних рухів в 10 разів.

Серед відвідувачів клінік «Люмі-Дент» пацієнти, які звертаються з вищеописаними симптомами бруксизма - далеко не рідкість, але, на щастя, наші фахівці мають відповідний рівень підготовки і все необхідне обладнання, щоб діагностувати зубний скрип, і добре знають, як допомогти в подібних випадках.

Класифікація хвороби

  • Денний і нічний бруксизм;
  • Первинний (спадковий) і вторинний.

Денна форма скреготу зубами вважається більш сприятливою, так як її можна хоч трохи контролювати, завдяки чому стирання твердої емалі при скрипі практично мінімальне.

Нічний скрегіт зубами уві сні

Нічний бруксизм - це набагато більш серйозний випадок підвищеного тонусу жувальних м'язів.

"Для нічного виду бруксизма характерні ритмічні і постійні скорочення жувальних м'язів. Людина знаходиться в стані сну, процес проходить несвідомо - через що і відбувається горизонтальне стирання зубів".

Що стосується спадкової форми бруксизма, то даний тип зустрічається набагато рідше.

Справа в тому, що в його основі лежать спадкові особливості центральної нервової системи людини, а також анатомічні особливості щелепно-лицьової області.

Вторинна форма захворювання - стан зовсім іншого роду, вона найчастіше пов'язана з прийомом психоактивних речовин (алкоголь, стимулятори і тп.) Або з деякими неврологічними розладами (хвороба Паркінсона, депресія, тривожні стани).

Є думка, що причиною нічного скреготу зубами є та чи інша стоматологічна патологія.

Тут суть в тому, що порушення зубного прикусу або позиції нижньої щелепи «змушують» організм несвідомо шукати оптимальне положення оклюзії (змикання) верхньої і нижньої щелеп. 

Як позбутися скреготу зубами фото Люмі-Дент

Стоматологічні ризики

Переважна більшість медиків відносять нічний бруксизм до патологічного стану поліетіологічного походження, тобто має багато пов'язаних і незв'язаних між собою причин.

Лікуванням зубного скреготу уві сні займаються відразу кілька фахівців: невропатолог, психіатр, психолог.

А ось боротися безпосередньо з наслідками та косметичними дефектами самої хвороби припадає стоматологам.

В контексті даної теми, можна виділити наступні найактуальніші проблеми:

  • Грубі порушення зубної форми до 40-50 років;
  • Зміна контуру і зовнішнього вигляду особи за рахунок руйнування зубів і гіпертрофії жувальної мускулатури;
  • Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба;
  • Лицьові болі невралгічного характеру.

Що таке бруксизм фото Люмі-Дент

Крім цього, якщо такій людині раптом було проведено непрофесійне лікування з використанням небезпечних ртутновмісних матеріалів, то у таких пацієнтів може статися хронічне отруєння ртуттю.

І найнеприємніше - нічний бруксизм загрожує різними ускладненнями в процесі ортодонтичного лікування, протезування.

Зусилля м'язів уві сні настільки велике, що часто призводить до перелому зубних імплантів, розробці (розсмоктуванню) кісткової тканини щелепи, деформацій і тп.

Тут відзначається такий парадокс: стирання своїх зубів пацієнт розглядає як щось само собою зрозуміле.

А ось якщо через скрипіння зламається зубної імплант - претензії вже, як правило, пред'являються до стоматолога.

Ми настійно рекомендуємо прийняти даний факт до уваги.

Діагностика бруксизма

Ми вже згадували, що запущений випадок бруксизма практично завжди стає причиною ускладнень при протезуванні.

Хороший спеціаліст перед початком проведення таких робіт, як протезування або реставрацій різного роду - повинен провести ретельний огляд клієнта, так як бруксизм зубів може істотно вплинути на результат лікування.

Наприклад, ортопеди радять пацієнтам встановлювати спочатку тимчасові протези і лише тільки після - постійні, щоб знизити ризик ускладнень і неприємностей при фіксуванні ортодонтичними конструкціями.

В мережі клінік «Люмі-Дент» кожен пацієнт оглядається професійним лікарем стоматологом, який проводить ретельну діагностику, виявляючи всі можливі симптоми бруксизма зубів, щоб призначити максимально ефективний спосіб лікування.

Особлива увага звертається на наступні ознаки і симптоми бруксизма:

  • Сколи та тріщини емалі, які виявляються вранці;
  • Хропіння і епізоди нічного апное;
  • Глибокий прикус з перекриттям центральних різців більше 4 мм; 
  • Неправильний прикус - зміщений, перехресний; 
  • Ознаки прикушування щік і губ;
  • Нефізіологічна форма поверхні стирання зубів;
  • Ділянки гіпертонусу в жувальних м'язах.

Є, звичайно ж, ще й інші симптоми бруксизма, які безпосередньо або побічно вказують на наявність захворювання у людини.

В сумнівних випадках потрібно рентгенологічне обстеження: знімок показує кісткові зміни, що виникають в результаті хронічних перевантажень мускулатури, поздовжні переломи коренів.

Лікування бруксизма - як лікувати і чим вилікувати

Лікування бруксизму фото Люмі-Дент

Отже, Ви підозрюєте у себе наявність бруксизма - що робити і як лікувати?

Якщо людина скрипить зубами - раннє звернення для лікування до професійних стоматологів наших клінік допоможе виявити хворобу на початковій стадії її розвитку.

Коли скриплять зубами уві сні, наші фахівці зможуть повернути Вам нормальну якість життя, успішно лікувати бруксизм, та вилікувати проблему зубного скреготу і болі щелепно-лицевої ділянки, відновити естетику усмішки, зупинити руйнування зубів, вирівняти прикус, а також багато іншого.

Для досягнення стійкого результату лікування - необхідний комплексний підхід терапії бруксизма, заснований на наступних принципах:

  • Корекція поведінки та психосоціальних факторів кожного окремого пацієнта - відмова від куріння, алкоголю, наркотиків;
  • Адекватна фармакотерапія - міорелаксанти, седативні засоби, нейролептики;
  • Фізіотерапія - магнітне поле, лазери;
  • Транскраніальна електростимуляція;
  • Нормалізація сну і усунення хропіння.

Поетапне лікування бруксизма - чим лікувати і як вилікувати

Наші фахівці застосовують в роботі найбільш сучасний підхід лікування нічного скрипу, розроблений в 2012 році.

Він вказує на три етапи лікування бруксизма:

  • Ініціальна терапія від скрипу зубами. Починати лікувати бруксизм потрібно з релаксації жувальних м'язів різними шляхами: фізіотерапія, міорелаксаціонні капи, медикаментозні компоненти (фармакотерапія);
  • Спеціальна ортодонтична і хірургічна підготовка;
  • Ортопедична реконструкція - створення стабільної ортопедичної основи з мінімальними втручаннями.

Завдяки такому обгрунтованому і комплексному підходу до лікування бруксизма - нам вдається мінімалізувати негативний вплив скреготу на зубну підвищену стираємість, і усунути дискомфорт від скрипу, наявного у пацієнтів.

Щоправда, для закріплення результатів лікування скрипу зубами потрібно дотримуватися певних рекомендацій:

  • використання захисної шини;
  • застосовування денних і нічних кап від бруксизма;
  • ретельний контроль за своєю поведінкою;
  • регулярні огляди у фахівців, для контролю за збереженням досягнутих успіхів.

Капи від бруксизму і скрипу зубів

Незалежно від того - людина якого віку скрипить зубами уві сні - їй обов'язково знадобляться зубні капи від скрипу.

Капа від скреготу прискорює лікування бруксизма, допомагає розслабити жувальні м'язи.

З нічними капами від бруксизма необхідно спати, в денний час для позбавлення від скреготу їх носити не обов'язково.

Переваги звернення до нас через скрипу зубів

Клієнти мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент» в Києві можуть бути впевнені в точній і ранній діагностиці нічного скрипу зубами уві сні, ми зможемо вилікувати бруксизм у дітей та дорослих.

І навіть якщо наші фахівці не можуть гарантувати позбавлення від властиво мимовільного нічного скреготу зубів, то повернути і зберегти гарну усмішку - нам точно під силу.

Плюс - наша діагностична інформація допоможе іншим лікарям в лікуванні людини від несвідомого зубного скреготу.

Зв'яжіться з нами і отримайте професійну консультацію по зубному скрипу - як лікувати і вилікувати нічний скрегіт зубами.

Лікування бруксизма в Києві

Стоматологія «Люмі-Дент» пропонує своїм клієнтам тільки самі передові, ефективні і найбільш оптимальні методи лікування бруксизма та інших форм зубного скрипу.

Прочитати коментарі і подивитися відеовідгуки наших клієнтів можна в розділі сайту «Про клініку» «Відгуки стоматології».

Більш детальну інформацію про скрип, про лікування бруксизму в мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент» - Ви зможете отримати після консультації з нашими кращими стоматологами, які проведуть огляд і дадуть Вам подальші рекомендації щодо усунення нічного скреготу.

 

Запишіться зараз для лікування скрегіту зубів до стоматології Люмі-Дент, на безкоштовну консультацію!

Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Поширені запитання та відповіді
Чи ставлять вініри при бруксизмі?

У людей з бруксизмом є висока ймовірність поломки або відклеювання вінірів, внаслідок підвищеного жувального тиску.

Також найчастіше прикус при бруксизмі посідає на сам вінір, а не на внутрішню поверхню зубів, при нормальному прикусі.

Однак є умови для успішного встановлення вінірів при бруксизмі:

  1. носіння роз'єднуючої прикус капи;
  2. загальне підняття висоти прикусу.
Дністранський Вадим Ігорович
Автор статті:
Дністранський Вадим Ігорович
Лікар стоматолог-ортопед
Кандидат медичних наук. Автор 13 наукових праць з них 4 іноземних, 6 робіт Вищої атестаційної комісії України і в зарубіжних наукометричних базах (Google Scholar, E-library, Index Copernicus). Має 2 патенти інтелектуальної власності на лікувальну методику, 12 актів впровадження в схему лікування до лікувальних закладів України. Робочий стаж 15 років.
Дудко Тетяна Віталіївна
Рецензент статті:
Дудко Тетяна Віталіївна
Головний лікар
Лікар стоматолог-терапевт
Справжній член Асоціації стоматологів України. Головний лікар стоматолог мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент. Сертифікований спеціаліст з мікроскопної ендодонтичної мікрохірургії зубів, плазмоліфтингу, реставраційних технік. Робочий стаж – 14 років. Нагороди: "Професіонал року 2023" від TOP Ukrainian Awards, "Найкращий спеціаліст галузі 2023" від ВГАЦ.
Дата публікації: 12.07.2018
Дата редагування: 02.09.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію