8:00 - 21:00
ua
8

Вініри на нижні зуби

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
  • Вяких випадках встановлюють вініри на нижню щелепу
  • Як виглядають вініри на нижні зуби
  • Як встановлюють вініри на нижню щелепу
  • Показання та протипоказання до встановлення
  • Протипоказання для вінірування
  • Особливості реставрації зубів нижньої щелепи вінірами
  • Вяких випадках вініри ставлять лише на нижні зуби
  • Відгуки

В яких випадках встановлюють вініри на нижню щелепу

Для естетичної корекції зубів часто використовують вініри.

З їх допомогою можна не тільки підкоригувати форму, але й позбавитися жовтого або темного нальоту.

Щоб естетика була відновлена ​​повністю, стоматологи рекомендують встановлювати одразу верхні та нижні керамічні чи фарфорові накладки.

Фото. Результат встановлення вінірів на зуби.

вініри на нижні зуби фото Люмі-Дент

Перед встановленням необхідно відвідати кабінет ортодонта.

В процесі консультації він проведе профілактику захворювань, а також діагностику, щоб уточнити, як часто нижня щелепа стикається з верхньою, чи є якісь ризики, протипоказання та інше.

Як виглядають вініри на нижні зуби

Багато хто задається питанням, чи ставлять накладки на нижню щелепу? Так, ставлять.

Все залежить від стану зубів пацієнта та індивідуальних особливостей.

Переваги:

  • зовні вони нагадують пластинки, схожі на зуби. Такий ефект досягається за рахунок використання спеціальних матеріалів. Завдяки їм зуби не темніють при вживанні шоколаду, кави, чаю та інших аналогічних продуктів;
  • вони надійні та міцні, незважаючи на невелику товщину, прослужать вам понад 10 років.

На сайті стоматології ви можете побачити як виглядають вініри фото до і після на нижніх зубах, порівняйте знімки, результат справді приголомшливий.

Також ви можете прочитати відгуки про вініри та переконатися в тому, що це дійсно ефективний спосіб виправити багато естетичних проблем.

Як встановлюють вініри на нижню щелепу

Для цього використовується два способи:

  • пряме протезування. Композитні накладки виготовляються безпосередньо в роті у пацієнта, тобто покриття на емаль наноситься тонкими шарами. Після завершення процедури зуби полірують та шліфують, щоб вони виглядали здоровими та природними. Цей метод дуже ефективний, а головне швидкий. Не потрібно додатково приходити до стоматолога для примірки чи установки, все можна зробити за один раз;
  • непряме. Тут вже йдеться про те, що конструкція виготовляється зліпками в лабораторії. І лише потім виконується фіксація на нижню щелепу за допомогою спеціального клею.

вініри на нижніх зубах фото Люмі-Дент

Показання та протипоказання до встановлення

Перша та головна причина, через яку необхідно встановити накладки на криві зуби, – естетика. Кожній людині хочеться, щоб її зуби виглядали здоровими, рівними та привабливими. Для цього використовуються різні конструкції: фарфорові, керамічні, рідше цирконієві.

Нижні вініри дозволяють виправити неправильний прикус зубів, кривизну та інші дефекти (з цим у багатьох є проблеми, особливо якщо не вирішили їх у дитинстві за допомогою зубної пластини).

Інші показання для їх встановлення:

  • покращення відтінку емалі. Бажано, щоб колір був натуральним, не потрібно намагатися зробити собі ідеально білу усмішку. Але позбутися, наприклад, жовтизни або темного нальоту за допомогою накладних вінірів можна;
  • усунути щілину між зубами. Бувають випадки, коли цей недолік явно впадає у вічі. Особливо якщо це центральні зуби, які складно приховати, за допомогою накладок можна швидко виправити;
  • усунення всіх нерівностей на емалі. Це і горбики, і невеликі тріщини, відкол зуба та багато іншого. Замість того, щоб постійно відвідувати стоматолога заради швидкої корекції, краще встановити знімні вініри. Завдяки їм усмішка буде по-справжньому ефектною: все це досягається художньою реставрацією;
  • відновлення товщини емалі. Це вже індивідуальні випадки, які потрібно вирішувати з лікарем особисто.

Фото. Лікар стоматолог ортопед Ніконюк Т.В. в роботі.

вініри на нижню щелепу фото Люмі-Дент

Протипоказання для вінірування

На жаль, є ситуації коли не рекомендовано встановлення вінірів на нижні зуби:

  • крихкість емалі. Зазвичай пацієнтів з такою проблемою намагаються обслуговувати максимально акуратно та делікатно. Потім, зазвичай, навіть пломби погано тримаються саме з причини емальної слабкості;
  • карієс відразу кількох зубів. В принципі, це не зовсім протипоказання, швидше, мотивація до подальших дій. Іншими словами, хворий повинен спочатку позбавитися цього захворювання і тільки потім вже займатися встановленням вінірів;
  • заняття певними видами спорту. У даному випадку йдеться про футбол, волейбол, баскетбол та інші види, що мають підвищену травматичність. Сюди можна включити художню гімнастику, катання на лижах або ковзанах. Вінірування тут буде недоречним, бо будь-якої миті спортсмен може отримати травму.

Особливості реставрації зубів нижньої щелепи вінірами

Саме нижні різці найактивніше беруть участь у пережовуванні їжі, тому всілякі руйнування або стирання емалі зубів тут зустрічаються найчастіше.

Навіть при регулярному догляді та відвідуванні стоматолога багато хто стикається з тріщинами, сколами та іншими неприємностями.

Особливості встановлення знімних вінірів:

  1. Якісна обробка поверхні. Це стосується не лише тріщин, а й відбілювання. На нижніх різцях наліт утворюється найшвидше, тому що там частіше, ніж в інших місцях, накопичуються різні відкладення.
  2. Перекриття ріжучих країв. Воно не лише вирівнює зуби, а й захищає від подальшої руйнації.
  3. Ретельне чищення емалі. Що ж до тривалості цієї процедури, її передбачити неможливо. Все залежить від загального стану зубів.

 

Як правило, стоматолог приділяє особливу увагу тим різцям, які видно під час розмови, тобто тим, хто знаходиться в центрі, а не по краях.

Зазвичай їх близько 10 штук, тому на них розміщують накладки в першу чергу.

Фото. До і після встановлення вінірів в Люмі-Дент.

знімні вініри на нижні зуби фото Люмі-Дент

А решта перекриття робиться вже за бажанням клієнта.

Насправді звинувачувати бічні різці не варто: вони все одно будуть періодично оголюватися, особливо якщо пацієнт страждає на пародонтит.

Тут вихід лише один: спочатку проводити повноцінне лікування, а лише потім думати про встановлення вінірів.

В яких випадках вініри ставлять лише на нижні зуби

Накладки на нижній зубний ряд встановлюють у таких ситуаціях:

  • скупченість різців в нижньому ряду;
  • широкі проміжки між зубами. Це дуже некрасиво, особливо в центрі роту;
  • сколи, тріщини та інші нерівності на зубних кромках;
  • обов'язкове виправлення форми зубів.

Також варто зробити вінірування нижньої щелепи, коли колір емалі сильно змінився порівняно з верхньою.

Але тут краще спочатку просто проконсультуватися зі стоматологом, можливо, встановлення вінірів вам і не потрібно.

Фото. Стоматолог ортопед Меланич В.А. з пацієнткою.

вініри для нижньої щелепи фото Люмі-Дент

Відгуки

Надія, 30 років

Перед процедурою обговорили всі нюанси з лікарем, вибрали відповідні знімні вініри на нижні зуби. Сам процес був швидким та безболісним, ціна низькою, а результат – вражаючим.

Наталія, 45 років

Дуже задоволена установкою вінірів. Тепер можу без сором'язливості усміхатися і не турбуватися за стан зубів. Дуже задоволена ціною на цю послугу та якістю.

Ольга, 28 років

Довго зважувалася на встановлення, бо змалку мала криві зуби. Все пройшло успішно: лікар усе розповів, підібрали відповідні пластини. Зуби стали рівні та білі, ніяких побічних ефектів.

Запишіться поставити вініри на нижні зуби в стоматологію поблизу Люмі-Дент, на безкоштовну консультацію!

Дністранський Вадим Ігорович
Автор статті:
Дністранський Вадим Ігорович
Лікар стоматолог-ортопед
Кандидат медичних наук. Автор 13 наукових праць з них 4 іноземних, 6 робіт Вищої атестаційної комісії України і в зарубіжних наукометричних базах (Google Scholar, E-library, Index Copernicus). Має 2 патенти інтелектуальної власності на лікувальну методику, 12 актів впровадження в схему лікування до лікувальних закладів України. Робочий стаж 15 років.
Дудко Тетяна Віталіївна
Рецензент статті:
Дудко Тетяна Віталіївна
Головний лікар
Лікар стоматолог-терапевт
Справжній член Асоціації стоматологів України. Головний лікар стоматолог мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент. Сертифікований спеціаліст з мікроскопної ендодонтичної мікрохірургії зубів, плазмоліфтингу, реставраційних технік. Робочий стаж – 14 років. Нагороди: "Професіонал року 2023" від TOP Ukrainian Awards, "Найкращий спеціаліст галузі 2023" від ВГАЦ.
Дата публікації: 31.01.2020
Дата редагування: 25.07.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію