Як довго треба носити брекети, щоб виправити прикус
- Терміни носіння брекетів, їх залежність від різних факторів
- Вік і його вплив на швидкість виправлення прикусу
- Види брекетів і як вони визначають період носіння
- Коли ставлять і до якого віку носять брекети
- Скільки носять брекет-системи дорослі і до якого віку
- Особливості носіння брекетів: з яких етапів складається процес
- Консультація, установка, перші результати
- Регулярна корекція - важлива складова процесу
- Догляд за брекетами і дотримання всіх правил
- Зняти брекети раніше: чи можливо це
- Як прибирають брекети із зубів
- Люмі-Дент: відповімо на всі питання про брекети
В цій статті лікар ортодонт Коржев Руслан Вікторович відповість на питання:
- які є етапи лікування брекетами в ортодонта?
- скільки треба ходити з брекетами, на скільки років їх ставлять?
- скільки носять брекети на нижній і верхній щелепі?
- чи відрізняється час носіння брекетів при різних видах неправильного прикусу: глибокому, дистальному, мезіальному?
Якщо ви мрієте вирівняти прикус і отримати красиву, гармонійну усмішку, у вас саме собою виникне питання про те, скільки носять брекети. Практика показує, що конкретні терміни залежать від маси умов.
Фото. Приклад роботи в мережі клінік Люмі-Дент.
Терміни носіння брекетів, їх залежність від різних факторів
Немає єдиної відповіді на питання про те, скільки потрібно носити брекети. Все залежить від положення зубів, від ступеня проблеми і тих відхилень від норми, з якими доводиться боротися.
При легкому викривленні зубів, якщо трохи виступили різці, пацієнтам для виправлення проблеми вистачить 6-8 місяців.
Сильні проблеми з прикусом вимагають більше терпіння: пацієнту доведеться ходити в брекет-системі від 36 місяців.
Вік і його вплив на швидкість виправлення прикусу
Щоб зрозуміти, скільки потрібно носити брекети, обов'язково враховують і вік пацієнта.
В момент, коли зубощелепна система тільки формується, вона більш пластична і піддається змінам швидше.
У підлітковому віці, якщо батьки вчасно звернулися за допомогою, термін виправлення прикусу зазвичай укладається в 0,5-1,5 року.
В середньому після 23 років дорослі починають носити брекети до двох років, а при сильній патології — і до трьох років.
Дотримання термінів носіння, які встановлені лікарем — це дуже важливо: якщо ними знехтувати, зуби дуже швидко повернуться в початкове положення.
Види брекетів і як вони визначають період носіння
З'ясовуючи, скільки обов'язково потрібно носити брекети, ми повинні брати до уваги не тільки вік пацієнта і складність його ситуації, а й тип самої системи. Ось декілька прикладів, коли брекет-система впливає на терміни:
- Безлігатурні металеві брекети — носяться в основному від року і більше: серед класичних конструкцій це «найшвидше» рішення.
- Класичні брекети, але вже з сапфіровими, керамічними, пластиковими і іншими деталями — в порівнянні з металевими їх носять трохи довше, в середньому 1,5-2 роки у дорослих людей.
- Внутрішні, лінгвальні брекети: питаючи у лікаря, скільки носити внутрішні брекети (ціна), будьте готові почути терміни більше, ніж у класичних систем. Тривале лікування — це плата за те, що лінгвальні брекети не впливають на зовнішній вигляд, тому що розташовуються на зворотному боці зубного ряду.
Є ще таке рішення, як елайнери — так звані прозорі капи, які носять регулярно або періодично (тільки вночі). Вони підходять при нескладних патологіях і дозволяють завершити лікування за короткий термін — від півроку.
Фото. Результат лікування, стоматологія Люмі-Дент.
Коли ставлять і до якого віку носять брекети
Виправлення прикусу у дитини — завдання, про яке батьки починають замислюватися дуже рано, але ставлять системи тільки в певному віці.
Виправлення більшості дефектів з прикусом можливо тільки тоді, коли вийшли другі премоляри: саме після цього моменту щелепи починають зростати набагато повільніше, вже можна говорити про якесь ефективне втручання.
- Відповідаючи на питання про те, скільки потрібно носити брекети, відштовхуємося від того, в якому віці система поставлена. У дітей це не раніше 11-13 років, але все індивідуально — нерідко терміни пристойно зсуваються, а точні можливості озвучить тільки досвідчений лікар після детальної діагностики;
- Якщо ж брекет-системи поставлені в 11-13 років, то вже в самий розквіт підліткового віку у дитини будуть рівні і красиві зуби, що позбавить його від багатьох комплексів.
Скільки носять брекет-системи дорослі і до якого віку
Вік не є абсолютним протипоказанням для встановлення брекет-систем — до цього рішення вдаються люди і в 30, і навіть в 40 років. Єдина умова — це відсутність серйозних захворювань, які відносяться до списку протипоказань.
При установці брекет-систем у людей старшого віку є свої нюанси, наприклад:
- Найчастіше лікарі рекомендують їм ставити металеві класичні брекети з резинками, тому що з усіх рішень їх носять найменше — в разі з дорослими це в середньому 1,5-2 роки.
- Нерідко перед установкою системи потрібно видалити деякі зуби — у дорослих не завжди залишається вільне місце в щелепі, тому для розвороту коронок потрібний додатковий простір.
- Протипоказання для встановлення брекетів не вікові, але вони можуть бути пов'язані з віком: наприклад, певний стан здоров'я зубів вже не дозволить поставити подібну систему.
Збираючись встановлювати вироби в зрілому віці, подумайте, чи готові ви протягом не одного року трохи змінити спосіб життя і більш ретельно займатися гігієною порожнини рота. У вас буде і певна прив'язка до місця, тому що, бажано, щоб все лікування проходило у одного лікаря — тоді фахівець контролює ситуацію, в будь-який момент може щось виправити або підказати.
Не забувайте, що є альтернативні способи поправити невеликі недосконалості зубного ряду. Якщо мова йде про злегка виступаючі зуби, це усувають за допомогою установки вінірів або люмінірів — заразом ви коригуєте форму зубів, їх колір.
Фото. Приклад прикрашання дитячих брекетів з резинками.
Особливості носіння брекетів: з яких етапів складається процес
Уточнюючи, скільки в ідеалі слід носити брекети в 14, 16, 20 або 30 років, пацієнти нерідко забувають подумати про те, в чому саме полягатиме вся процедура.
Носіння брекет-систем вимагає від людини терпіння і виконання всіх рекомендацій лікаря. Якщо нехтувати цими рекомендаціями, після відновлення прикусу доведеться витратити чимало сил і часу на те, щоб відновити ще й емаль, окремі зуби.
Консультація, установка, перші результати
- Починається виправлення прикусу з відвідування лікаря для консультації, огляду, перших знімків і іншої діагностики;
- Після ретельного обстеження лікар бачить всю картину, а зібрана інформація дозволяє визначитися з оптимальним типом брекет-системи;
- І вже на цьому етапі ви будете знати, скільки доведеться носити брекети — стоматолог зрозуміє це за характером відхилень і особливостей обраної методики.
Увага: термін, який лікар призначить спочатку, іноді змінюється як в меншу, так і в більшу сторону — то, скільки потрібно носити брекети, залежить в тому числі і від реакції самого організму. Коригування термінів при лікуванні зустрічається нерідко, але лікар обов'язково розповість, чому вона потрібна.
Встановивши брекети, не чекайте, що побачите перші результати через тиждень або два — зазвичай пацієнти помічають початкові зміни в середньому через місяць.
Щоб встановити брекети, треба переконатися, що в порожнині рота немає додаткових проблем — попередньо лікують всі хвороби, усувають недоліки, які в майбутньому вплинуть на зуби або ясна.
Сама установка виробів, коли все добре і ніяких додаткових дій не потрібно, займає всього один візит до стоматолога.
Фото. Результати лікування.
Регулярна корекція - важлива складова процесу
- Уточнюючи, скільки мінімум носять брекети дорослі і діти при неправильному прикусі, пацієнти забувають про те, що візити до лікаря будуть регулярними: тобто ви завжди будете знати, скільки приблизно часу вам залишилося. Відвідування стоматолога необхідно, щоб підтягнути, почистити систему і переконатися, що лікування йде без відхилень;
- Нерідко пацієнти припускаються помилку і думають, що самолігуючі системи не вимагають корекції — але це не так. В порівнянні з класичними системами вони вимагають менших візитів до стоматолога, але вони все одно будуть. Звичайні брекети коригують в середньому раз на місяць, а самолігуючі — десь раз в шість тижнів;
- Якщо ви вирішили дізнатися, скільки потрібно носити брекети, щоб прибрати щілину, вирівняти ікла або виправити прикус, не варто спиратися на інформацію від непрофесіоналів. В інтернеті і особистому спілкуванні люди діляться своїм досвідом — але кожен досвід навіть при схожих проблемах унікальний, тому вам призначать зовсім інші терміни.
Фото. Результат роботи наших лікарів.
Догляд за брекетами і дотримання всіх правил
Те, скільки потрібно носити брекети при глибокому, мезіальному і інших видах неправильних прикусів, залежить в тому числі і від самого пацієнта.
- Якщо ви пошкодите систему, то цей термін збільшиться, тому що буде потрібно час на її відновлення. Якщо ви не будете вчасно приходити на корекцію, процес і зовсім затягнеться, тому що ви будете домагатися результатів повільніше;
- Що не можна їсти з брекетами - уникайте фарбувальної їжі, рідин, відмовтеся від твердої їжі і продуктів, що застряють в елементах системи. Період використання брекет-систем багатий на обмеження, але важливо не відхилятися від рекомендацій стоматолога;
- Доглядають за системою ретельно: використовують спеціальні йоржики, іригатори, зубні нитки з певними характеристиками. Наліт і залишки їжі просто неприпустимі — вони заважають і самим брекетам справлятися зі своїм завданням, і зубам, тому що стають причиною розвитку карієсу і запалень.
Фото. Результати лікування прикусу брекети з резинками в наших клініках.
Зняти брекети раніше: чи можливо це
Якщо ви лікуєтеся у одного лікаря, вам ніколи не запропонують прибрати системи раніше призначеного терміну. Це не тільки безглуздо, але і в більшості ситуацій небезпечно, тому що зуби ризикують швидко повернутися в початкове положення.
Вам необхідно не тільки домогтися результату, але і закріпити його — нерідко цей результат підтримують вже постійно.
Для закріплення використовують ретейнери або спеціальні знімні капи: термін носіння цих елементів нерідко перевищує сам термін лікування і відновлення прикусу, тут теж все індивідуально.
- Ретейнери візуально нагадують лінгвальні брекети, встановлені на звороті зубного ряду, це незнімні конструкції. Капи ж знімаються, а носять їх або вдень і вночі, або тільки вночі — лікар підкаже, як вчинити в вашому випадку;
- Трапляється і так, що пацієнтові набридає носити брекет-системи — тому він вирушає до іншого лікаря і домовляється їх зняти. Таке бажання виникає від втоми і від того, що вже немає ніякого бажання приділяти так багато часу зубам.
Але подумайте, скільки ви вже пройшли і що отриманий результат швидко обнулиться: варто проявити терпіння і дійти до кінця — а нагородою стане красива усмішка.
Як прибирають брекети із зубів
Забирають брекети за часом так само, як і ставлять системи на зубні ряди. З однієї щелепи брекети знімають близько години. З обох щелеп - брекети прибирають близько півтори години.
Брекет системи забирають абсолютно безболісно, процедура зняття вимагає проведення анестезії.
Як знімають брекети – етапи:
- Ортодонт спеціальними щипцями прибирає всі резинки, замки, лігатури;
- Лікар ортодонтичним плоскогубцями сколює брекети з зубів, один за одним;
- Потім фінішним бором забираються залишки цементу з поверхні зубів;
- Проводиться фінішне полірування поверхні зуба;
- Зсередини зубів наклеюється незнімна шина (ретейнер), якщо йдеться про незнімну конструкцію. Якщо ухвалено рішення про знімний ретейнер (капу) - вона видається пацієнту;
- Видача рекомендацій щодо догляду за порожниною рота, призначення на контрольний огляд.
Фото. Результат роботи лікарів в нашій мережі клінік, брекети Київ.
Люмі-Дент: відповімо на всі питання про брекети
Хочете знати:
- з якого і до якого віку можна носити брекети?
- скільки ходити з брекетами в вашому випадку?
- які види брекет-систем підходять вам чи вашій дитині?
В клініках Люмі-Дент працюють досвідчені лікарі, які проконсультують по будь-якому питанню, складуть індивідуальну програму виправлення прикусу та інших недоліків, обов'язково доведуть вас до потрібного результату.
Красива усмішка, яка буде радувати все життя, — це реально, якщо ви звертаєтеся до кращих стоматологів Києва в клініках Люмі-Дент!
Ознайомитись з прайсом послуг можна на сторінці "Стоматологічні клініки ціни".
Вибирайте кращих в своїй справі!
Запишіться для лікування брекетами у ортодонта в клініці Люмі-Дент, на безкоштовну консультацію!
Брекет-система металева American Orthodontics Акція! – Тільки до 31 грудня! |
6999 грн |
Брекет-система керамічна | 20099 грн |
Брекет-система металева | 14840 грн |
Знімна ортодонтична пластинка на зуби | 5450 грн |
Огляд, консультація | безкоштовно |
КТ зубів (в.щ. + н.щ.) у прикусі | 910 грн |
Ортопантомограма (панорамний знімок зубів) | 450 грн |