8:00 - 21:00
ua
3274

Вавки, Ранки На 1 Губі, Яснах, Піднебінні - Що Робити

Дивіться відео
Зміст:
  • Виразки в роті
  • Симптоми появи виразок і вавок в роті
  • Що робити, якщо з'явилися виразки в роті
  • Чому і від чого з'являються виразки в роті
  • Як прибрати вавки в роті
  • Ліки для лікування ранок у роті в домашніх умовах
  • Як лікувати виразки в роті
  • Чим лікувати ранки в роті
  • Лікування виразок на язиці в Києві

 

У даній публікації лікар стоматолог терапевт мережі клінік Люмі-Дент - Нагірна Юлія Михайлівна - розповідає:

  • про специфічне ураження слизової оболонки губ, щік, ясен, язика, піднебіння - появі на них виразок, вавок, ранок;
  • що таке виразки на язиці, від чого з'являються ранки і вавки в роті?
  • як вилікувати виразки, вавки на губах, піднебінні, яснах,

- мова про це піде в цій статті.

 

Виразки в роті

Фото. Виразки на язику.

Чим лікувати рани в роті фото Люмі-Дент

Вавки на язиці і білі виразки в порожнині рота — досить поширена проблема: вона зустрічається і у дітей, і у дорослих.

Виразкою в роті називають дефект слизової оболонки губ, ясен, піднебіння, при якому вона як би роз'їдається — з'являються неприємні відчуття, біль.

Іноді причиною появи виразок в ротовій порожнині стає банальна травма: наприклад, людина під час їжі прикушує губу або щоку.

В цьому випадку загоєння виразок і вавок відбувається дуже швидко. Буквально через день виразки і ранки в роті стануть переноситися набагато легше, а через два-три дні ви зовсім забудете про вавки на губах.

Фото. Ранки на губі всередині.

Вавка в роті фото Люмі-Дент

Не завжди виразки на язиці, губі, щоках і піднебінні такі нешкідливі — нерідко потрібна участь лікаря, щоб позбутися від вавок і ранок.

Причому походження виразок і вавок різне — і саме від нього буде залежати подальший план лікування ранок, а також ризики ускладнень.

Симптоми появи виразок і вавок в роті

  • Основним симптомом вавок і ранок на піднебінні, яснах та інших областях, природно, буде раптово з'являтися болючість, при розмові, русі язика, прийомі їжі;
  • Крім цього, яснами і язиком будуть відчуватися невеликі припухлості, пухирці, набряклості слизової, в місці виникнення вавок;
  • Також ранки і вавки в роті можуть кровити, при ковтанні може відчуватися присмак крові.

Що робити, якщо з'явилися виразки в роті

Якщо ви впевнені, що нічого не прикусили, але вавки і ранки все ж є, обов'язково запишіться на прийом до стоматолога.

Важливо: насамперед з появою ранок і виразок в роті звертаються до стоматолога в тому випадку, коли загальний стан нормальний і не викликає занепокоєння.

Фото. Як виглядає вавка на губі всередині.

Ранка в роті фото Люмі-Дент

Якщо разом з білими виразками і ранками на яснах ви помітили:

  • дивний наліт на язиці;
  • підвищення температури;
  • погіршення самопочуття,

- то в цьому випадку вирушайте до терапевта в звичайну лікарню. При таких умовах лікування виразок порожнини рота стає лише побічним, додатковим рішенням, адже треба з'ясувати основну причину виникнення ранок, а вона ризикує виявитися небезпечною.

Якщо при загальному доброму самопочутті і відсутності додаткових небажаних симптомів Ви побачили виразки на слизовій оболонці рота - записуйтеся до стоматолога, як тільки у вас з'явиться така можливість.

Не намагайтеся лікувати виразки і вавки в роті в домашніх умовах народними засобами! Лікування ранок сильно розрізняється по методиці і препаратам, для початку необхідно встановити істинну причину появи вавок. Це зможе зробити тільки дипломований лікар в клініці.

Фото. Лікар проводить консультацію пацієнту, стоматологія в Києві Люмі-Дент.

Виразки в роті фото Люмі-Дент

 

Чому і від чого з'являються виразки в роті

Відповідаючи на питання про те, від чого з'являються вавки і ранки на слизовій оболонці, треба розуміти, що перелік причин просто величезний. Ось лише деякі причини появи виразок і ранок:

  • Сильне ослаблення імунітету — не тільки на тлі ВІЛ, а й просто, у звичайної здорової людини. Причинами появи ранок і вавок служать сильна втома, неправильне харчування, тривалі стреси, тривале вживання сильних ліків, кардинальна зміна обстановки (клімату) і багато іншого. На комплекс подібних факторів організм відповідає непередбачувано — і поява ранок на губі чи інших місцях слизової оболонки - не стає чимось дивовижним;
  • Інфекції: так, інфекційну природу має стоматит — проблема, яка зазвичай розвивається на тлі ушкоджень. Тобто людина не просто прикусила або пошкодила слизову якимось чином, але ще і занесла в ранку інфекцію;
  • Віруси — і тут яскравим прикладом стає всім відомий вірус орального герпесу, який теж любить проявляти себе вавками в періоди ослаблення імунітету. Локалізація герпесу різна: він може з'явитися на губі і нагадувати звичайну ранку в роті, а може виразками вразити слизову ротової порожнини;
  • Виразки можуть виникнути як реакція на сильні подразники: перелік їх величезний, тому назвемо найбільш поширені. В ролі подразників можуть виступати паління, використання агресивних гігієнічних засобів (зубних паст і ополіскувачів), сплеск певних гормонів (в період клімаксу, у вагітних), зловживання сигаретами, алкоголем і т.д.;
  • Зневодненість організму: але воно буде такою мірою, що не помітити його неможливо — зазвичай вавки в роті з'являються тоді, коли людина тривалий час перебуває без води і погано почувається і за іншими показниками;
  • Ранки на губі можуть виникнути через травму - прикушування зубами при їжі, неправильному прикусі, ударі і т.д.;
  • При постійному облизуванні губ, нестачі вітамінів, падінні імунітету - в куточках рота можуть з'явитися заїди - болючі вавки, що заважають відкриттю рота.

Фото. Ранки на язиці.

Рана на язику фото Люмі-Дент

Цікаво, що стоматит — це не окреме захворювання, яким пояснюють, чому з'являються виразки і ранки в роті. Це цілий комплекс хвороб, кожна з яких має свої особливості і нюанси: якісь з них переносяться легко, а інші дуже складно.

Так званий афтозний стоматит — хвороба, яка постійно рецидивує, є хронічною.

Якщо подивитися фото вавок в роті у дитини, то ви побачите, що виразки розташовуються всюди: в тому числі і на язиці, внутрішніх щоках. Це болючі, неприємні вавки і ранки, які довго не проходять, а якщо запустити ситуацію, то час загоєння ран може досягати чотирьох тижнів.

Щоб лікування виразок в ротовій порожнині було ефективним, слідкуйте за тим, щоб ранки повторно не пошкоджувалися.

Фото. Лікар проводить огляд маленького пацієнта нашої клініки.

Язвочки в роті фото Люмі-Дент

 

Як прибрати вавки в роті

Щоб знати, що робити з вавками і виразками на губах, потрібно добре розбиратися в нюансах проблеми. Крім афтозного стоматиту існує і так званий герпетиформний, коли зовні ранки схожі на виразки герпесу — зазвичай це захворювання з'являється у жінок до тридцяти років.

Можуть виникнути герпетиформні виразки в роті і у дітей — але у них стоматит протікає в більш легшій формі, добре реагує на лікування, в якому присутній вітамін С.

Дуже болючий вигляд цього ж захворювання — стоматит Сеттона, а ще він досить складний в лікуванні. Такі ранки у дитини або дорослого мають ущільнення і краї, які підносяться над слизовою — виразки можуть містити кров, лімфу.

Складність в тому, що загоєння ранок та виразок відбувається дуже довго, нерідко протягом декількох місяців. І в цей час пацієнтові складно приймати їжу, тому що вона при потраплянні на виразки викликає больові відчуття.

Афти Беднара — ще один варіант стоматиту, але це така форма, яка з'являється в певному віці. Такі ранки виникають у дитини в основному на м'якому або твердому піднебінні, зверху можуть бути трохи жовтуватими, з додатковим нальотом.

Зазвичай причиною виразок і ранок стає жорсткий вплив на ці ділянки, або ж якісь несподівані ушкодження.

Фото. Вавки і виразки на язику.

Виразка на губі фото Люмі-Дент

Окрема категорія ранок і вавок в роті у дитини або дорослого — це захворювання, для яких поява виразок стає одним із симптомів. Сюди відносять:

  • туберкульоз;
  • сифіліс;
  • порушення ендокринної системи;
  • проблеми з шлунково-кишковим трактом;
  • хронічну ниркову недостатність;
  • інші захворювання.

Але не варто заздалегідь уявляти собі найгірші варіанти, тому що у більшості пацієнтів справи йдуть куди краще: виразки мають зовсім іншу природу і досить швидко лікуються.

Правда, це не повинно наводити на думки про те, що ранки в роті можна вилікувати самостійно — поставити точний діагноз може виключно лікар і тільки після ретельного обстеження ранок пацієнта. Якщо не знаєте, що робити з вавками і ранками в роті у дитини, то перший крок — записатися в клініку для діагностики.

 

Ліки для лікування ранок у роті в домашніх умовах

Препарат Дія
Ацикловір Противірусний засіб, який допомагає боротись з вірусом герпесу.
Зовіракс Противірусний засіб проти герпесу.
Тантум Верде Протизапальний засіб, який допомагає зняти біль та запалення в ротовій порожнині.
Гексорал Антисептичний засіб, який допомагає боротися із бактеріальними інфекціями.
Холісал Знеболюючий та протизапальний засіб, який допомагає зняти біль та запалення в ротовій порожнині.
Стрепсілс Знеболюючий засіб, який допомагає зняти біль у горлі.
Фарингосепт Антисептичний засіб.
Мірамістин Антисептичний препарат.
Хлоргексидин Антисептичні ліки.

 

Як лікувати виразки в роті

Батьки часто задаються питанням про те, як і чим лікувати у дитини білі вавки на язиці, щоках, губах, піднебінні, але не слід поспішати з лікуванням вавок, поки ви не відвідали лікаря.

Неправильно підібрані засоби виявляться марними або тільки погіршать ситуацію, а лікар складе індивідуальну програму лікування ранок, з урахуванням вашого випадку.

Фото. Біла ранка на губі.

Виразка в роті фото Люмі-Дент

Якщо знадобиться медикаментозна терапія ранок, то в неї включать наступні види засобів (окремо або комплексно):

  • Антибактеріальні: вони спрямовані на те, щоб впоратися з тими бактеріями, які і стали причиною виникнення ранки на язиці, а тому не дають вавкам стягуватися. До того ж патогенні мікроорганізми (стафілококи, стрептококи) при зниженого імунітету легко можуть створити гнійник у роті, що є вкрай небезпечним фактором;
  • В'яжучі засоби — це всі препарати, які створюють спеціальну плівку на поверхні виразки на губі. Вони знеболюють, захищають ранку, забезпечують вавкам бар'єр від попадання інших небажаних речовин;
  • Загоюючі ліки: завдяки тому, що такі складові покращують обмін речовин, здатність тканин до відновлення при вавках підвищується — ранки стягуються значно швидше;
  • Антисептики: вони особливо актуальні при великих і складних ранках, коли є небезпека, що в виразку будуть потрапляти мікроби. Подібні засоби є в рідинах (наприклад в перекисі водню), спреях, розчинах.

Нерідко лікарі схвалюють для лікування вавок і ранок засоби на язиці і засоби народної медицини, якщо вони дозволяють добитися потрібного ефекту: найчастіше ці засоби доповнюють основну медикаментозну терапію.

До них відносять:

  • календулу;
  • звіробій;
  • кору дуба;
  • банальний сольовий розчин.

Але будьте уважні: при вавках на язиці і виразках зазвичай не допускається застосовувати спиртові або інші агресивні настойки: дія складової має бути м'якою і ефективною.

Фото. Маленький пацієнт клініки Люмі-Дент з лікарем.

Виразка на язиці фото Люмі-Дент

Чим лікувати ранки в роті

Ми вже відповіли на питання про те, як прибрати і чим лікувати виразки у дорослих і дітей, але є ще декілька важливих моментів. В процесі лікування вавок дотримуйтеся наведених нижче рекомендацій:

  • Не здирайте, не дряпайте вавки і не чіпайте ті виразки в роті, які вже є і розвиваються. Не дозволяйте чіпати білі ранки і дитині, якщо вона поки не віддає собі звіт в своїх діях і не може сама контролювати процес. Якщо занести інфекцію, може розвитись гнійник в роті;
  • Правильно харчуйтеся: відмовтеся від гострої, занадто солоної, занадто солодкої і іншої подразнюючої їжі, шкідливих звичок. Чим менше приправ і інших добавок буде в їжі, тим легше буде переноситися лікування ранок і виразок на язиці, і швидше буде досягнутий результат;
  • Пийте достатню кількість свіжої води, слідкуйте за загальним станом здоров'я;
  • Не припиняйте лікування вавок на язиці раніше призначеного терміну, навіть якщо білі виразки в роті вже повністю зникли: суворо дотримуйтеся рекомендацій лікаря.

Виразки на язиці, яснах, щоках, піднебінні і внутрішньої частини губи — це завжди свідчення того, що щось пішло не так. Якщо ви не вкусили себе самі або випадково не пошкодили слизову їжею, для початку необхідно зрозуміти, що саме стало причиною ранок і вавок в роті, що робити з цим, щоб не нашкодити.

Лікування виразок на язиці в Києві

В стоматологічних клініках Люмі-Дент Ви отримаєте детальну консультацію - лікар визначить:

  • з чим пов'язана поява виразок і вавок;
  • на якій стадії знаходиться проблема;
  • як правильно лікувати вавки і білі ранки в роті.

Ознайомитись з прайсом послуг можна на сторінці "Стоматологія ціни Київ".

Ми індивідуально підходимо до кожної ситуації: якщо буде потрібна консультація з приводу виразок в іншого лікаря, наш фахівець обов'язково попередить про це.

Роздивляючись фото виразок в ротовій порожнині у дитини або у дорослого, ви все одно не поставите правильний діагноз, а час буде втрачено.

Краще якомога швидше записатися на прийом до лікаря, все з'ясувати і почати курс ефективного лікування ранок і вавок на язиці, яке сто відсотків приведе до результату.

Виразки на губах, яснах, язиці в Києві лікують лікарі стоматологи
Поширені запитання та відповіді
Виразки в роті - що це може бути?

У появи вавок і виразок в ротовій порожнині - розвитку стоматиту - може бути багато причин, основні з яких:

  • ослаблення імунітету;
  • вірусне, грибкове, або бактеріальне ураження;
  • ранки і виразки можуть викликати локальні причини в порожнині рота - карієс, погані коронки, знімні протези;
  • зневоднення організму;
  • виразки на яснах можуть бути проявом багатьох захворювань.

Точну причину появи виразок і вавок, і правильне лікування ранок - можна отримати тільки в стоматологічній клініці.

Велика кількість ранок на корені язика в ротовій порожнині - чим можна обробити білі виразки на яснах?

Обробити часті білі виразки на яснах можна антибактеріальними і загоюючими мазями.

Які причини вавок на язиці?

Найчастіше причинами білих виразок на язиці є:

  • ослаблення імунітету;
  • вірусна, грибкова, або бактеріальна інфекція;
  • зневоднення;
  • локальні проблеми - каріозні порожнини, погані протези, недостатня гігієна;
  • прояви системних хвороб організму.
Ранки в роті у дитини - як лікувати?

У 99% випадків причина появи ранок в роті дитини – стоматит, а не складне системне захворювання. Це гарна новина, є і уточнення, які варто знати батькам:

  • стоматит у малюків дуже швидко поширюється в ротовій порожнині – ранками і виразками може вкритися і язик, і ясна, і губа зсередини, тому відкладати похід до лікаря або пробувати лікувати захворювання самостійно не варто;
  • дитина страждає більше, ніж дорослий – у неї патологія майже завжди протікає болісно;
  • на тлі локальних ознак при стоматиті можуть виникати і загальні (симптом лихоманки – висока температура, погане самопочуття, слабкість, навіть нудота).

Щоб дізнатися, чим лікувати вавки в роті дитини, треба визначити вид стоматиту. Хоча прояви можуть бути схожі, лікування різних форм патології відрізняється.

Тобто найправильніше рішення батьків при появі у дитини на губах вавок - відправитися до стоматолога, провести діагностику і дотримуватися рекомендацій лікаря.

Чому в роті часто з'являються виразки?

Цим питанням, між іншим, задаються не тільки люди, які страждають від виразок з певною періодичністю, а й лікарі всього світу. За статистикою, афти зустрічаються більш ніж у 10% людей на планеті. При такому великому «полі» ураження інтерес фахівців до питання зрозумілий.

І причин такого явища, як періодична поява виразок в роті і ран на язиці, вони знайшли більше 50. Найпоширеніша причина вже неодноразово називалася – афтозний стоматит в рецидивуючій формі.

Він складно піддається лікуванню і лікується тим швидше, чим раніше пацієнт звернеться за професійною допомогою.

Друга не менш поширена причина, через яку в роті часто (мінімум 2-3 рази на рік) з'являється виразка або численні вавки, – оральний герпес.

Він «ховається» в спинному мозку, поки організм досить міцний для відбиття вірусної атаки, і завжди «виповзає» прозорими бульбашками або білявими виразками при ослабленому імунітеті.

Як лікувати виразки в роті в домашніх умовах?

Вилікувати вдома стоматит або інше захворювання, при якому щока, ясна, язик або слизова губ покривається ранками, можна тільки одним способом.

Треба піти до лікаря, дізнатися, на що хворий пацієнт, взяти перелік ліків, якими лікується його патологія, і вже вдома почати їх використовувати.

Власне, ліки, які випише кваліфікований стоматолог, і стануть відповіддю на питання, чим лікувати виразки в роті в домашніх умовах.

Крім того, лікар може рекомендувати і так звані засоби народної медицини:

  • розчин солі;
  • настій кори дуба;
  • відвар ромашки;
  • сік алое і т. д.

Але використовувати все це самостійно, не знаючи причини утворень в порожнині роті, не можна: в деяких випадках при стоматиті використовують мазі, які не дають ранці затягнутися, в інших, навпаки, - засоби з загоювальним ефектом.

Що саме потрібно конкретній людині, наприклад, для лікування виразок на піднебінні, сказати без кваліфікованого огляду просто неможливо.

Як лікувати ранки в роті?
  1. Пройти консультацію в лікаря пародонтолога;
  2. Вилікувати причину ранок, якщо вона знаходиться не в порожнині рота;
  3. Місцево - полоскання та аплікації антисептиків, знеболювальних гелів, в'яжучих і ранозаживляющих препаратів. Вибір лікарських засобів залежить від характеру і причини пошкоджень слизової.
Як швидко вилікувати виразки в роті?

Якщо хочете швидко позбутися від цієї проблеми - без відвідування лікаря стоматолога цього добитися не вийде.

В першу чергу важливо правильно визначити причину виникнення ураження слизової в роті.

Адже від цього залежить вибір лікування.

Дата публікації: 13.11.2019
Дата редагування: 02.05.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію